Úvod » Udice » Udica ET EXCALIBUR ZANDER JIG MEDIUM FAST 2,4m


        

Udica ET EXCALIBUR ZANDER JIG MEDIUM FAST 2,4m

Udica ET EXCALIBUR ZANDER JIG MEDIUM FAST 2,4m

novinka

skladom

 

Číslo produktu: 1363
naša cena:
23,00 EUR

Vďaka úspešnosti metód lovu s jigmi a dropshotom sa tento prút rýchlo rozširuje medzi rybármi loviacimi na prívlač. Neodmysliteľnou súčasťou lovu na majstrovskej úrovni je prút odpovedajúcej kvality, sprostredkujúci aj najjemnejšie pohyby umelej nástrahy a najopatrnejšie ťuknutia do nástrahy. Prút Energo Team Excalibur Zander Jig Medium Fast vďaka IM10 karbónu použitému pri jeho výrobe a dokonale uloženým, odolným SIC očkám maximálne uspokojí nároky, vyplývajúce z potrieb jemnej prívlače aj za súťažných podmienok.
U stredne tvrdých prútov zaradených do kategórie s „B“ akciou pri záťaži pracuje horná tretina. Dobre a presne sa s ním dá hádzať, a tak ho radi používame pri každom type prútu. Aj pri zdolávaní pracuje spoľahlivo a môžeme s ním byť úspešný aj v stiesnených priestoroch lovu.
Prívlačové prúty vyrobené z IM10 karbónu patria medzi najobľúbenejšie modely. Jeho výnimočnú kvalitu dokresľuje citlivá špička, ktorá prenáša každučký pohyb umelej nástrahy a aj tie najjemnejšie zábery. Rýchly nástup blanku umožní bezpečné zdolávanie úlovku aj v oblastiach s prekážkami a bohatou vegetáciou.
U moderných prútov stále častejšie viditeľná rukoväť extravagantného vzhľadu, ktorá bola z dôvodu zníženia hmotnosti vybavená úchopom proti skĺznutiu iba na jej konci.
Ďalšia verzia závitového sedla navijaka. Na upevnenie navijaku aj tu slúžia dve objímky s umelohmotnou vložkou, na upevnenie navijaka ale nie je použitá matica, ale časť nachádzajúca sa nad sedlom navijaka. Toto riešenie znamenalo u predošlých typov elegantnejší vzhľad prútu.
Očká z karbidu kremíka tzv. SIC očká vďaka malej hmotnosti a odolnosti voči opotrebovaniu patria medzi najčastejšie používané typy očiek. Vďaka ich vynikajúcim fyzikálnym vlastnostiam ich môžeme použiť bez obáv aj s pletenými šnúrami, proti ktorým sú taktiež odolné a nezarezávajú sa do nich.

IM10 uhlíkové prívlačové prúty patria medzi najobľúbenejšie. Charakterizuje ich výnimočná kvalita a citlivý špic, ktorý zaznamená aj tie najmenšie zábery. Rýchlo tvrdnúci materiál umožňuje rýchle a úspešné zdolávanie aj na miestach s prekážkou či hustou vegetáciou.
B akciové prúty možno označiť za stredne tvrdé, pri ktorých sa pôsobením záťaže ohýba posledná tretina prútu. Počas zdolávania pracujú spoľahlivo, možno ich úspešne používať aj na užších miestach.
Zo silícium-karbidu vyrábané, tzv. SIC očká vďaka ich nízkej hmotnosti a povrchu odolnému voči opotrebovaniu patria medzi najčastejšie používané typy očiek. Ich vynikajúce fyzikálne vlastnosti umožňujú ich využívanie aj pri splietaných šnúrach, pri ktorých odolávajú aj vysokej dracej sile.
Ďalšia obmena skrutkového držiaka. Na pripevnenie navijaka slúžia dve umelohmotné časti, ale na fixovanie navijaka neslúži matica, ale je potrebné otočiť časť nad telom držiaka. Toto riešenie prinieslo prútom elegantnejší výzor ako u starších typov.
Pri moderných prútoch sa objavuje stále častejšie extravagantná rukoväť, ktorú za účelom úspory hmotnosti opatrili protišmykovým poťahom len na konci prútu.

 

Dľžka: 2,4m

Počet dielov: 2

Prepravná dĺžka: 124cm

Vrhacia záťaž: Medium Fast

Hmotnosť: 130g

NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Nebol zatiaľ pridaný žiadny názor. Pridajte svoj názor alebo dotaz ako prvý.

YmIyZWRh